Produkty Vizik

Vizik oční kapky zvlhčující 10 ml

Vizik oční kapky zklidňující podráždění 10 ml

Vizik oční kapky alergie 10 ml

PRO SUCHÉ A UNAVENÉ
OČI

Karbomer: Má vlastnosti podobné přirozeně přítomnému mucinu. Vytváří vazby s glykoproteinovými řetězci mucinové vrstvy = bioadheze.

Hyaluronan sodný: Má vysokou viskozitu, významně vážě vodu, podporuje regeneraci. Navíc dobře přilne k epitelu rohovky, a významně tak omezuje tření.

PRO SUCHÉ A PODRÁŽDĚNÉ OČI

Karbomer: Má vlastnosti podobné přirozeně přítomnému mucinu. Vytváří vazby s glykoproteinovými řetězci mucinové vrstvy = bioadheze.

Dexpanthenol: Prekurzor vitaminu B5; podporuje granulační proces, působí protizánětlivě a antipruriginózně, čímž mj. urychluje hojení neinfekčních zánětů oka.

PRO SVĚDÍCÍ A PÁLÍCÍ
OČI
Hyaluronan sodný: Má vysokou viskozitu, významně na sebe váže vodu, podporuje regeneraci. Navíc dobře přilne k epitelu rohovky, a významně tak omezuje tření.

Ektoin: Stabilizuje slzný film, zvyšuje rezistenci bílkovin vůči jejich degradaci. Působí proto cytoprotektivně. Má protizánětlivé vlastnosti. Prokazatelný přínos oproti placebu u osob s alergickou konjunktivitidou.

Přípravky lze používat až 12 měsíců po otevření. 

Oční kapky Vizik jsou vhodné i pro nositele kontaktních čoček.

Výhody

Zřejmým benefitem každého z uvedených přípravků je absence konzervačních látek, a lze je proto použít například. u osob, které nosí kontaktní čočky. Mikrobiální čistota je zajištěna specifickým dávkovačem MPF (možnost užívání až 12 měsíců po otevření – ověřeno FDA). Produktová řada pokrývá potřebu nemocných s projevy suchého oka s přihlédnutím k aktuálně dominující symptomatice. Jednoduchý způsob aplikace.

Aplikace kapek Vizik

1 - 2 kapky 3x - 5x denně nebo dle potřeby a doporučení lékaře. Lze používat  až 12 měsíců po otevření. Oční kapky Vizik je možné kapat i přes kontaktní čočky. 

Vizik oční kapky zvlhčující 10ml, Vizik oční kapky zklidňující podráždění 10ml a Vizik oční kapky alergie 10 ml jsou zdravotnické prostředky. Všechny informace jsou obsaženy v návodech k použití.

Syndrom suchého oka

Onemocnění povrchu oka, které má celou řadu příčin, například pobyt v znečištěném nebo zakouřeném prostředí, dlouhá práce na PC, pobyt v klimatizovaných prostorách, se projevuje nejen symptomy jako je pálení, štípání a zarudnutí očí, ale i poruchami vidění a nestabilitou slzného filmu, která může vést až k poškození povrchu oka.

Požadavky na optimální umělé slzy

  • Udrží sterilitu oftalmologického roztoku dlouhodobě po otevření lahvičky

  • Neobsahují konzervační látky

  • Účinně stabilizují slzný film

  • Neovlivňují negativně zrakovou ostrost

  • Působí na povrchu oka dlouhodobě

  • Komfortní aplikace slzy do oka díky měkké lahvičce

Chcete nahlásit nežádoucí příhodu spojenou s použitím zdravotnického prostředku Vizik? 

Pro vyplnění informací o nežádoucí příhodě použijte formulář na tomto ODKAZU.
Nebo nás kontaktujte na e-mail safety@valueoutcomes.cz.

Kde zakoupit
naše produkty

Naše produkty zakoupíte v kamenných lékárnách a lékárenských e-shopech. 

Máte dotaz? Napište nám.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů. 
Zásady ochrany osobních údajů - GDPR