Seznam obsažených bylin v produktech Dr.Theiss Schweden Bitter

Tradiční směs bylin z 16. století

Dr. Theiss Schweden Bitter je tradiční bylinné tonikum, jehož receptura se vyvíjí  již od 16. století, kdy švýcarský lékař Phillipus Paracelsus vytvořil směs 11 různých léčivých bylin. Byla drahým rodinným pokladem, který ale posléze na dlouhou dobu upadl v zapomenutí. 

Teprve v 18. století byla receptura inovována dvěma švédskými lékaři, rektorem medicíny Dr. Clausem Samstem a Dr. Urbanem Hjärnem. Dále se předávala z generace na generaci. 

Lékárník Dr. Peter Theiss tuto směs ze starého a zapomenutého receptu znovu oživil a dále inovoval ve své lékárně na náměstí v sárském Homburgu. Následně byla roce 1978 založena firma Dr. Theiss a od tohoto roku se produkt vyrábí pro 32 zemí světa v moderní tovární hale v Německu podle principů GMP (Good manufacturing practice).

Význam hořkého v jídelníčku

Konzumujeme příliš málo hořkého, ale příliš mnoho sladkého. Hořce chutnající potraviny byly dříve nedílnou součástí potravy. Užívání hořčin by se proto mělo stát důležitou součástí naší stravy.

Dr.Theiss Schweden Bitter obsahuje významné zdroje hořčin, což jsou především andělika lékařská a hořec žlutý, které přispívají k normálnímu trávení a fungování střevního traktu.

Produkty Dr.Theiss Schweden Bitter

Dr.Theiss Schweden Bitter koncentrát kapky 50 ml

Dr. Theiss Schweden Bitter 100 ml

Dr. Theiss Schweden Bitter 250 ml

Dr. Theiss Schweden Bitter 500 ml

Dr. Theiss Schweden Bitter 500 ml limitovaná edice s dárkem ZDARMA

Kde zakoupit
naše produkty

Naše produkty zakoupíte v kamenných lékárnách a lékárenských e-shopech. 

Máte dotaz? Napište nám.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů. 
Zásady ochrany osobních údajů - GDPR