DOLORgit med ušní sprej proti bolesti 20 ml

První pomoc při bolestech uší v důsledku zánětu vnějšího zvukovodu

 • Zmírňuje bolest, otok, zarudnutí a svědění.
   

 • Ochrana a prevence vnějšího zvukovodu.
   

 • Pro dospělé a děti od 3 let.

Dolorgit med ušní sprej proti bolesti 20 ml je zdravotnický prostředek k fyzickému ošetření a zmírnění obtíží vnějšího zvukovodu. Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání, včetně úplného určeného účelu.

Vodní radovánky bez bolesti uší

Ušní kapky a sprej Dolorgit med jsou vhodné pro zmírnění příznaků zánětu vnějšího zvukovodu jako je bolest, otok, zarudnutí a svědění.

Oblast použití

K fyzikální léčbě a mírnění obtíží vnějšího zvukovodu - např. při akutním zánětu vnějšího zvukovodu. Mírní bolest, zarudnutí a svědění. Lze používat také jako prevenci.

Aktivní látky

Glycerin (99,5%)

 • Díky vlastnosti vázat vlhkost odstraňuje otok.

 • Zmírňuje bolest a podráždění.

 • Vytváří ochrannou vrstvu ve zvukovodu.

Panthenol

 • Má protizánětlivé a antibakteriální účinky.

 • Hydratuje a regeneruje.

 • Hypoalergenní

Cetylpyridinumchlorid

 • Pusobí antisepticky.

Složení

Glycerin 99,5 %, panthenol, cetylpyridiniumchlorid, voda.

Aplikace u dětí

Použitelné pro děti od 3 let. Obecně je nutné se poradit s lékařem před použitím u dětí.

Aplikace při kojení a v těhotenství

Nejsou k dispozici poznatky, které by hovořily proti použití přípravku během těhotenství a kojení. Před použitím se však přesto doporučuje poradit se s lékařem.

Upozornění

Obtíže, které je nutné ošetřit, mohou mít různé příčiny. Pokud po 2 dnech nedojde ke zlepšení, je nutné se poradit s lékařem.

Datum použitelnosti

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu a etiketě. Použitelné 6 týdnů po otevření.

Návod k použití k dispozici zde.

Dávkování

 • Držte hlavu rovně, lahvičku s rozprašovačem přidržte před vstupem do zvukovodu a aplikujte 1 až 2 vstřiky.

 • Pro lepší účinnost masírujte ucho několik vteřin.

 • Nechte roztok několik vteřin působit. Poté nakloňte hlavu na stranu a čistým ubrouskem otřete vytékající kapalinu s nečistotami a ucho osušte.

 • Po každém použití sundejte nástavec hlavy rozprašovače, opláchněte teplou vodou a osušte. Používejte podle potřeby až 4x denně.

 • Ušní sprej lze používat rovněž preventivně.

Vedlejší účinky

Nejsou známy.

Interakce s jinými přípravky

Dosud nejsou známy.

Opatření a zvláštní upozornění

 • V případě silné bolesti v uchu by měl být v každém případě vyhledán lékař.

 • Pokud se obtíže do 2 dnů nezlepší nebo dojde dokonce ke zhoršení, pak je nutné vyhledat lékaře.

Chcete nahlásit nežádoucí příhodu spojenou s použitím zdravotnického prostředku Dolorgit med ušní sprej proti bolesti 20 ml?

Pro vyplnění informací o nežádoucí příhodě použijte formulář na tomto ODKAZU.
Nebo nás kontaktujte na e-mail safety@valueoutcomes.cz.

Pro děti již od 12 měsíců vyzkoušejte DOLORgit med ušní kapky.

Zánět vnějšího zvukovodu

Bolest ucha, nepříjemný pocit zalehlého ucha, svědění, šumění, lokálně zarudlé ucho, výtok z ucha, zvýšená teplota až horečka…všechny tyto příznaky mohou poukazovat na mírný, až závažný zánět vnějšího zvukovodu. Toto onemocnění postihuje všechny věkové skupiny, častěji se vyskytuje u dětí a mladých lidí.

Zvukovod je úzký prostor, který pokrývá tenká kůže a za určitých okolností může být náchylná k zánětům. Zánět vnějšího zvukovodu způsobuje zánětlivá reakce, která může vzniknout např. v souvislosti s uvíznutím vody po koupání, zbytku šamponu nebo nečistoty (např. prachové částice) ve vnějším zvukovodu. Kůže zduří a vzniká tak velký tlak a bolestivost, která pacienta velmi omezuje. 

Další příčinou zánětu zvukovodu je nahromadění a následné ucpání zevního zvukovodu ušním mazem. V tomto případě je hlavním příznakem onemocnění svědění a částečně snížená schopnost slyšet. Ušní maz je přirozenou složkou – promazává a zvláčňuje pokožku v zevním zvukovodu a chrání ji před drobnými poraněními a zabraňuje pronikání vody dovnitř ucha. Taktéž hraje důležitou roli v samočistícím procesu ucha, jelikož se na něm zachycují prachové částice a drobné nečistoty a je tudíž zabráněno jejich posunu k bubínku.

Maz je tedy nezbytnou součástí prostředí ucha, ovšem jeho nahromadění způsobuje často obtíže – tvoří tzv. „zátku“. Zátka může vzniknout nadměrnou produkcí ušního mazu nebo naopak častou a nevhodnou hygienou ucha, prováděnou vatovými tyčinkami, kdy pacient zatlačuje maz hlouběji do zvukovodu a zátku v podstatě pomáhá vytvářet. Zátku je následně potřeba vhodným způsobem odstranit, a to vhodným zdravotnickým prostředkem, léčivým přípravkem nebo odborným zásahem
lékaře – výplachem.

V horším případě bývají příčinou zánětu vnějšího zvukovodu infekce způsobená bakteriemi, viry či plísní a léčba je pak možná pouze lokálně nebo systémově působícími antibiotiky či antimykotiky pod dohledem lékaře. Rizikovým faktorem vzniku zánětu je také nadměrná vlhkost a častý kontakt zvukovodu s vodou a vodným prostředím. 

Jak tedy postupovat v případech, kdy se objeví některý z uvedených příznaků či obtíží? Především je nutné a vhodné zmínit, že nezlepší-li se při samoléčbě zdravotní stav do dvou dnů, nebo se snad dokonce zhorší, vyskytne se horečka, závratě a nevolnosti, je naprosto nezbytné vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Jedná-li se však o nekomplikovaný zánět vnějšího zvukovodu, je k dispozici několik vhodných volně prodejných přípravků. První pomoc při zmírnění příznaků zánětu vnějšího zvukovodu poskytují ušní kapky DOLORgit med. Po aplikaci mírní bolest, případné zarudnutí a otok doprovázející zánět. Obsažená účinná látka glycerin má schopnost vázat vodu a vytváří ochranný film, který chrání zvukovod před dalším podrážděním a vnějšími vlivy. Dále obsažený panthenol má regenerační schopnost a slouží k přípravné péči zvukovodu. Díky vlastnosti tvořit ochranný film je teda přípravek vhodný v situacích, kdy zánět může vznikat např. na základě nevhodného – vlhkého prostředí zvukovodu.

Ilustrační obrázek

Velkou výhodou přípravku je skutečnost, že je vhodný pro těhotné i kojící ženy a děti již od jednoho roku. Kapky se aplikují podle potřeby až 4x denně po dvou kapkách. V případě ušních kapek je vhodným doporučením aplikovat přípravek v leže na boku a setrvat alespoň tři minuty v této poloze, aby tekutina ze zvukovodu nevytekla a došlo k potřebnému účinku.

Zdroje: www.ordinace.cz, www.mojezdravi.cz, časopis Praktické lékárenství

Kde zakoupit
naše produkty

Naše produkty zakoupíte v kamenných lékárnách a lékárenských e-shopech. 

Máte dotaz? Napište nám.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů. 
Zásady ochrany osobních údajů - GDPR