Redupetin denní krém SPF20 50 ml

Denní péče pro ochranu pleti se sklonem k hyperpigmentaci

  • Extrakt z klíčků řeřichy působí proti nadměrné tvorbě melaninu.

  • Olej z kamélie pomáhá sjednocovat vzhled pleti a intenzivně o ni pečuje.

  • Ochranný faktor SPF 20 pro prevenci vzniku nových pigmentových skvrn.

  • Německá kvalita od DR.THEISS.

Aktivní látky

Řeřicha setá

(Lepidium sativum) - extrakt z klíčků

  • Reguluje nadměrnou tvorbu melaninu.

  • Cíleně redukuje pigmentové skvrny bez zesvětlení okolní pokožky.

  • V kombinaci s isoflavonem ze sóji působí protizánětlivě a chrání buňky před oxidačním poškozením.

Kamélie olejná

(Camelia oleifera) - olej ze semen

  • Hydratuje a vyživuje pokožku.

  • Chrání pokožku před volnými radikály.

  • Zvyšuje pružnost pleti.Výsledky studie účinnosti nezávislého dermatologického institutu po 3, 6 a 8 týdnech aplikace (20 probandů):

Před aplikací

Po 8 týdnech aplikace

Redukce pigmentových skvrn ve dvou krocích

Cílená péče na noc

Redupetin dermatologický krém 20 ml

Večer naneste na postižená místa pleti na krku, dekoltu a rukou.

Denní péče pro ochranu pleti

Redupetin denní krém SPF20 50 ml

Ráno po očištění pleti naneste na obličej, krk a dekolt.

Složení

Aqua, Octocrylene, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide (Nano), Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate Citrate, Propylheptyl Caprylate, Cetearyl Alcohol,
Methylpropanediol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Camelia Oleifera Seed Oil, Sucrose Stearate, Silica, Lecithin, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Disodium EDTA, Parfum, Soy Isoflavones, Lepidium Sativum Sprout Extract, Phenylpropanol, Alcohol, Caprylyl Glycol, Citric Acid.

Použití

Ráno po očištění pleti naneste na obličej, krk a dekolt. Nanášejte tento krém po dobu minimálně 4 týdnů.

Upozornění

Uchovávejte při teplotě do 25°C, mimo dosah dětí.

Hyperpigmentace

Pigmentové skvny, nebo chcete-li hyperpigmentace, trápí ženy v každém věku. Častěji se vyskytují u pacientek se zralou pletí, ale není výjimkou, že v rámci své praxe se setkávám s mladšími pacientkami – často věkem těsně po dvacátém roce. K tomuto jevu dochází často vlivem více faktorů – samozřejmě tím největším je vystavení pokožky UV záření, ale nemalou roli hrají i hormonální změny, genetika, užívání některých léčiv a těhotenství.

Pigmentové skvrny vznikají zvýšenou aktivitou melanocytů, které při delším vystavení slunečnímu záření začnou tvořit větší množství kožního barviva – melaninu. Melanin pohlcuje UV záření a představuje tak přirozenou ochranu kůže a je-li působení slunečních paprsků přiměřené, vzniká rovnoměrné opálení. 
Pokud ale vystavíme pokožku nadměrnému slunečnímu zaření, po delší časový úsek a navic není chráněna dostatečně vysokým SPF faktorem, pak dojde ke zvýšené produkci melaninu a výsledkem je právě hyperpigmentace dané exponované oblasti.

Účinných látek, které napomáhají odstraňování a redukci pigmentových skvrn a přípravků s nimi je více.

Ovocné kyseliny – převážně kyselina glykolová, kyselina citrónová a kyselina mléčná – mají cílený depigmentační účinek. Vyrovnávají nepravidelný tón pleti a šetrně odstraňují kožní buňky z povrchu pleti. Drobnou nevýhodou je, že mohou citlivou pleť při prvních aplikacích lehce štípat a může se vyskytnou mírné zarudnutí v místě aplikace. Ale tento jev je pouze dočasný a pleť si velice rychle na tyto účinné látky zvykne.

Kyselina salicylová – pomocí jemné exfoliace odlučuje svrchní vrstvu pokožky a stimuluje tvorbu nových buněk

Extrakt z klíčků řeřichy seté – reguluje nadměrnou tvorbu melaninu a tím cíleně redukuje pigmentové skvrny, aniž by docházelo k zesvětlování okolní pokožky

Co se týká prevence vzniku a hlavně opětovného návratu hyperpigmentací, je nejdůležitější použití kvalitního opalovacího přípravku s vysokým SPF faktorem a obecně je vhodné pleť chránit před přímým slunečním zářením.

Takže klobouček nemusí vždy představovat jen vkusný letní doplněk :-).

Současně je neméně důležitá péče o pleť vhodnými kosmetickými přípravky – ideálně učenými přímo pro pacientky s nerovnoměrným tónem pleti. A samozřejmě pozoruje - li pacientka na své pleti neobvyklé změny, případně objevují – li se pigmentace v nadměrné míře, neměla by rozhodně otálet s návštěvou dermatologa.

Mgr. Michaela Dobrá

Zdroje: https://www.eucerin.cz/indikace/hyperpigmentace/hyperpigmentation,  skin in balance – Redupetin zdroj, Hyperpigmentace u žen středního věku – Medicína pro praxi 2007

Kde zakoupit
naše produkty

Naše produkty zakoupíte v kamenných lékárnách a lékárenských e-shopech. 

Máte dotaz? Napište nám.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů. 
Zásady ochrany osobních údajů - GDPR