Parusan Energizer Tonikum pro ženy 200 ml

PARUSAN Energizer Tonikum zmírňuje vypadávání vlasů a podporuje růst vlasů nových.

  • Podporuje prokrvení vlasové pokožky.

  • Obsahuje přírodní komplex aktivních látek.

  • Klinicky prokázaný účinek.

  • Bez kofeinu, silikonů, parabenů a barviv.

  • Německá kvalita od DR.THEISS.

Aktivní látky

Speciálně sladěný komplex rostlinných extraktů

Hrách setý
(Pisum sativum)

-extrakt z klíčků

Chmel otáčivý
(Humulus lupulus)

Heřmánek pravý
(Chamomilla recutita)

Měsíček lékařský
(Calendula officinalis)

Bazalka pravá
(Ocimum basilicum)

Eleuterokok ostnitý
(Acanthopanax senticosus)

Řebříček obecný
(Achillea millefolium)

Ostatní látky pro výživu a lesk vlasù

  • L-Arginin

  • Biotin

  • Vitamin E

Ovlivňuje
růstovou fázi vlasu a stimuluje dermální papilu k navození růstu vlasu.

Redukuje
množství telogenních vlasů a zároveň stimuluje anagenní fázi.

Obnovuje
vlasovou regeneraci a zvyšuje růstový faktor na normální hodnotu.

Klinické testy zaměřené na řešení vypadávání vlasů prokázaly, že po tříměsíční aplikaci se nacházelo významně více vlasů v aktivní růstové fázi. Výsledek, který se projeví pozitivně na hustotě vlasů.

Složení

Aqua, Mipa-Laureth Sulfate, PEG-4 Rapeseedamide, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Betaine, Starch  Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Arginine, Coco-Glucoside, Niacinamide, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Olea Europaea Fruit Oil, Urea, Pisum Sativum (Pea) Sprout Extract, Biotin, Sodium Chloride, Sodium Lactate, Tocopherol, Humulus Lupulus Cone Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract,
Calendula Officinalis Flower Extract, Ocimum Basilicum Flower/Leaf/Stem Extract, Acanthopanax Senticosus Root Extract, Achillea Millefolium Extract, Parfum, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Citric Acid, Lactic Acid, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Limonene.

Použití

2 – 3 minuty ponechat na pokožce hlavy a důkladně opláchnout – pro každodenní použití. Použijte také Parusan Energizer Tonikum.

Upozornění

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě do 25°C.

Stimulace růstu vlasů ve dvou krocích

1. KROK: Stimulátor Šampon

Vmasírujte do mokrých vlasů, nechte 2-3 minuty působit a důkladně opláchněte.

2. KROK: Energizer Tonikum

Po umytí vlasů jemně vmasírujte malé množství do pokožky hlavy. Neoplachujte, nechte uschnout nebo vlasy upravte obvyklým způsobem. 

Vhodné pro každodenní použití. Pro dosažení optimálních výsledků se doporučuje používat oba přípravky současně pravidelně po dobu alespoň 3 měsíců.

Vypadávání vlasů

V průměru mají na hlavě nejvíce vlasů světlovlasí lidé (okolo 140 000), nejméně zrzaví (asi 80 000). Silnější vlasy mají ženy a denně vypadne každému člověku 70-100 vlasů. Nový vlas roste 2-6 let (anagenní fáze), je vyživován kořínkem (přechodná – katagenní fáze), poté se oddělí od kořínku (počátek telogenní fáze) a zůstává ještě skoro 3 měsíce na hlavě. Na konci telogenní fáze vypadne.

Říká se, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy, a to nejen u žen, ale i mužů. Ale co když začnou padat? Proč nám vlastně vypadávají víc, než je třeba?

Nadměrné vypadávání vlasů – efluvium (lat. effluvium, též defluvium) – vede k prořídnutí vlasů až k plešatosti, tzv. alopecii. Nadměrné vypadávání vlasů může postihovat celou kštici (difuzní efluvium), nebo pouze ohraničené okrsky kštice. V lékárně se častěji setkáme s difúzním vypadáváním vlasů, kdy vlasy vypadávají rovnoměrně z celé plochy hlavy. Typickým znakem difúzního vypadávání je zůstatek mnoha vlasů na kartáči. Dobrá zpráva je, že difúzní vypadávání vlasů je reverzibilní, tzn. pokud se odstraní příčina, vypadávání zpravidla přestane.

Padání vlasů u žen především souvisí s hormonálními výkyvy. Nejčastěji se tak děje v období těhotenství a po porodu, kdy je padání vlasů normální, nebo v období menopauzy.

Kromě hormonálních výkyvů hraje roli dědičnost, úbytek hmotnosti, vysoká horečka, stres, nedostatek železa, diabetes, poruchy štítné žlázy, specifické poruchy výživy, poruchy krevního oběhu. Podobné je to u mužů. U nich dochází k největším ztrátám vlasů kolem 30. roku života, neboť tehdy mají nejvyšší hladinu testosteronu, který vlasový kořínek ničí. Mnohdy se stačí podívat na rodiče, pokud mají i ve vysokém věku hustou hřívu, je velká pravděpodobnost, že nás pleš nepotká.

Pokud Vás již vypadávání vlasů potká, je dobré se řídit heslem: „čím dříve, tím lépe“, začít s vyváženou a zdravou stravou a zařadit účinné prostředky pro zastavení padání vlasů a podporu růstu nových. U těchto přípravků být důsledný v aplikaci, tzn. pravidelně a dlouhodobě.

PharmDr. Gabriela Kroupová

Zdroje: dermatologiepropraxi.cz

Kde zakoupit
naše produkty

Naše produkty zakoupíte v kamenných lékárnách a lékárenských e-shopech. 

Máte dotaz? Napište nám.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů. 
Zásady ochrany osobních údajů - GDPR