Parusan Aktivní Pěna pro ženy 100 ml

Parusan Aktivní Pěna zmírňuje vypadávání vlasů a podporuje růst vlasů nových.

  • Aktivuje vlasové kořínky. 

  • Posiluje vlasy.

  • Obsahuje kofein, dexpanthenol a biotin.

  • Ideální v kombinaci s PARUSAN šamponem jako 2. krok v péči o řídnoucí vlasy.

  • Vhodná zejména pro ženy ve věku 50+.

  • Německá kvalita od DR.THEISS.

Aktivní látky

Kofein

Blokuje hormon DHT, který způsobuje vypadávání vlasů.

Biotin

Stimuluje produkci keratinu ve vlasech a tím pomáhá růstu.

Panthenol

Vytváří na vlasech ochranný film a hydratuje je.

Po aplikaci Parusan Aktivní pěny lze ve vlasových folikulech a spodních vrstvách kůže (dermis) vědecky prokázat* přítomnost kofeinu a dexpanthenolu.

* in vitro studie na izolovaných vlasových folikulech

Složení

Aqua, Butane, Propane, Olea Europaea Fruit Oil, Caffeine, Biotin, Pisum Sativum (Pea) Sprout Extract, Panthenol, Coco-Glucoside, Poly quatern ium-16, Parfum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Linalool,Citronellol, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Limonene, Citral, Eugenol.

Použití

Po umytí vlasů rozprostřete v dlaních množství pěny o velikosti vlašského ořechu a jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Poté vlasy upravte obvyklým způsobem. Pro optimální výsledek aplikujte 1x denně po dobu nejméně 12 týdnů.

Upozornění

Extrémně hořlavý aerosol. Nádoba je pod tlakem: při zahřívání se může roztrhnout. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před teplem, horkými
povrchy, jiskrami, otevřeným plamenem a jinými zdroji zapálení. Nekuřte. Nestříkejte na otevřený oheň ani na jiný zdroj zapálení. Nepropichujte a nespalujte ani po použití. Chraňte před slunečním zářením. Nevystavujte teplotě nad 50°C/122 °F.

Stimulace růstu vlasů ve dvou krocích

1. KROK: Stimulátor Šampon

Vmasírujte do mokrých vlasů, nechte 2-3 minuty působit a důkladně opláchněte.

2. KROK: Energizer Tonikum

2. KROK: Aktivní pěna 

Po umytí vlasů jemně vmasírujte malé množství do pokožky hlavy. Neoplachujte, nechte uschnout nebo vlasy upravte obvyklým způsobem. 

NEBO

Po umytí vlasů rozprostřete v dlaních množství pěny o velikosti vlašského ořechu a jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Poté vlasy upravte obvyklým způsobem. Vhodná zejména pro ženy 50+.

Vhodné pro každodenní použití. Pro dosažení optimálních výsledků se doporučuje používat oba přípravky současně pravidelně po dobu alespoň 3 měsíců.

Vypadávání vlasů

V průměru mají na hlavě nejvíce vlasů světlovlasí lidé (okolo 140 000), nejméně zrzaví (asi 80 000). Silnější vlasy mají ženy a denně vypadne každému člověku 70-100 vlasů. Nový vlas roste 2-6 let (anagenní fáze), je vyživován kořínkem (přechodná – katagenní fáze), poté se oddělí od kořínku (počátek telogenní fáze) a zůstává ještě skoro 3 měsíce na hlavě. Na konci telogenní fáze vypadne.

Říká se, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy, a to nejen u žen, ale i mužů. Ale co když začnou padat? Proč nám vlastně vypadávají víc, než je třeba?

Nadměrné vypadávání vlasů – efluvium (lat. effluvium, též defluvium) – vede k prořídnutí vlasů až k plešatosti, tzv. alopecii. Nadměrné vypadávání vlasů může postihovat celou kštici (difuzní efluvium), nebo pouze ohraničené okrsky kštice. V lékárně se častěji setkáme s difúzním vypadáváním vlasů, kdy vlasy vypadávají rovnoměrně z celé plochy hlavy. Typickým znakem difúzního vypadávání je zůstatek mnoha vlasů na kartáči. Dobrá zpráva je, že difúzní vypadávání vlasů je reverzibilní, tzn. pokud se odstraní příčina, vypadávání zpravidla přestane.

Padání vlasů u žen především souvisí s hormonálními výkyvy. Nejčastěji se tak děje v období těhotenství a po porodu, kdy je padání vlasů normální, nebo v období menopauzy.

Kromě hormonálních výkyvů hraje roli dědičnost, úbytek hmotnosti, vysoká horečka, stres, nedostatek železa, diabetes, poruchy štítné žlázy, specifické poruchy výživy, poruchy krevního oběhu. Podobné je to u mužů. U nich dochází k největším ztrátám vlasů kolem 30. roku života, neboť tehdy mají nejvyšší hladinu testosteronu, který vlasový kořínek ničí. Mnohdy se stačí podívat na rodiče, pokud mají i ve vysokém věku hustou hřívu, je velká pravděpodobnost, že nás pleš nepotká.

Pokud Vás již vypadávání vlasů potká, je dobré se řídit heslem: „čím dříve, tím lépe“, začít s vyváženou a zdravou stravou a zařadit účinné prostředky pro zastavení padání vlasů a podporu růstu nových. U těchto přípravků být důsledný v aplikaci, tzn. pravidelně a dlouhodobě.

PharmDr. Gabriela Kroupová

Zdroje: dermatologiepropraxi.cz

Kde zakoupit
naše produkty

Naše produkty zakoupíte v kamenných lékárnách a lékárenských e-shopech. 

Máte dotaz? Napište nám.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů. 
Zásady ochrany osobních údajů - GDPR