Parasoftin exfoliační ponožky 1 pár

Kosmetický přípravek pro pohodlnou intenzivní péči o pokožku chodidel

Účinky

 • odstraňuje tvrdou kůži chodidel, mozoly a kuří oka

 • hydratuje, zvláčňuje a vyhlazuje pokožku nohou

 • vhodný při zrohovatělé pokožce

Parasoftin exfoliační ponožky jsou inovativním řešením, které umožňuje intenzivní a komfortní péči o pokožku chodidel. Účinné látky přípravku Parasoftin pronikají do horní vrstvy pokožky nohou, zjemňují ji a odstraňují pozůstatky mozolů.

Přísady

komplex přírodních výtažků: extrakt z medu, rostlinné výtažky: kaktus, hruška, mučenka, citrón, hroznové víno, ananas

 • urea

 • alantoin

 • AHA/BHA kyseliny

Komplexní extrakty, močovina a alantoin hydratují suchou pokožku a podporují regeneraci a rekonstrukci pokožky, mají vyhlazující a hydratační účinek. Kyseliny AHA/BHA účinně stimulují proces regenerace a obnovy kůže. Parasoftinové ponožky vám po uplynutí 7 dnů používání zajistí hladkou a jemnou kůži na nohou.

Žádejte pouze v lékárnách.

Způsob užití

Před použitím Parasoftinu odstraňte lak z nehtů nebo jeho zbytky a sundejte si šperky z chodidel a kotníků. Opatrně rozstřihněte obal a rovnoměrně rozprostřete tekutinu v přiložených exfoliačních ponožkách. Ponechte ponožky na nohou po dobu 60 - 90 minut. Nohy jemně opláchněte vodou a mýdlem. Přirozený proces odloupnutí staré pokožky se může začít projevovat již během 3-4 dní, ale může se protáhnout i na 7-10 dní, doba účinku je individuální.


Další použití přípravku Parasoftin doporučujeme nejdříve po 1 měsíci od předchozí aplikace.

Tipy

 • Pro urychlení exfoliačního procesu (odlupování pokožky chodidel) doporučujeme každý den ponořit chodidla do teplé vody na 20 minut.

 • Pro pohodlnější a příjemnější exfoliaci doporučujeme používat každý den hydratační krém na nohy.

 • V rámci hygieny doporučujeme během exfoliačního procesu (přibližně 1 týden od aplikace Parasoftin ponožek) nosit ponožky a uzavřenou obuv.

Složení

Upozornění

Alcohol denat., Aqua, Propylene Glycol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Urea, Sodium Lactate, Mel Extract, Opuntia Ficus-Indica Extract, Pyrus Communis Fruit Extract, Passiflora Edulis Fruit Extract, Citrus Limon Fruit Extract, Ananas Sativus Fruit Extract, Vitis Vinifera Fruit Extract, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Menthol, Allantoin, Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Citronellol.

Vyhněte se kontaktu výrobku s očima a sliznicemi. Nepoužívejte v žádném případě na nalakované nehty. Výrobek je určen výhradně pro použití na chodidla. Nepoužívejte na jiné části těla. Nepoužívejte v případě podrážděné, citlivé nebo poraněné pokožky. Výrobek nesmí být používán pacienty s cukrovkou, pacienty trpícími kožními plísněmi a ekzémy. Skladujte v originálním obalu při pokojové teplotě, chraňte před světlem a teplem. Uchovávejte mimo dosah dětí.

NEMOCI NOHOU

Utlačujeme nohy ve špatných botách, zapomínáme se o ně starat a nevěnujeme jim patřičnou pozornost. Trápíme je na vysokých podpatcích nebo trpí kvůli naší nadměrné hmotnosti. Všechny tyto skutečnosti vedou k nejrůznějším potížím až onemocněním nohou. Tak jako provádíme generální opravu auta, stejně tak bychom se měli starat o naše nohy.

Jaké jsou nejčastější problémy nohou?

Zarostlé nehty

Příčinou zarostlých nehtů je tlak na nehet, který způsobuje jeho zarývání do kůže na kožním okraji. Jak nehet postupně roste, rozšiřuje se zánět a stupňuje se bolest. Tento stav může být způsoben také tím, že nosíte příliš těsné boty a stříháte nebo pilujete rohy nehtů. Abyste zabránili tomuto problému, musí být nehet z boku vyříznut a jeho část odstraněna. Nejlepší je provést tento zákrok v salonu pedikúry, abyste se vyhnuli komplikacím. Co se domácí péče týče, abyste předešli zarůstání nehtů, můžete například používat produkty s přísadami změkčujícími nehty. Také se doporučuje zastřihávat nehty rovně a nosit pohodlnou obuv.

Kožní mozol

Pokožka tvrdne, aby se chránila před tlakem nebo jiným traumatem. Nejčastěji se nachází na povrchu za prsty a na místech, kde se prsty třou o sebe. Charakteristickým znakem tohoto problému je centrální umístění kosti, která zasahuje hluboko do kůže a je v kontaktu s cévami a nervy. Jakýkoli tlak způsobuje nepříjemné pocity na tomto místě. Abyste se zbavili bolesti, doporučujeme používat speciální produkty, které obsahují například kyselinu salicylovou, která rozpouští tvrdé keratinové hmoty. Pokud tato terapie nefunguje, je potřeba vyhledat pomoc pedikérky.

Mozol

Mozol je kruhové nebo oválné zesílení epidermis. Jeho identifikačním znakem je tvrdá kůže. Nejčastěji se vyskytuje na chodidle, pod hlavičkami metatarzálních kostí. Mozol nemá nervy, ale tvrdý mozol může způsobit bolest tím, že vyvíjí tlak na okolní tkáně. Mozol lze odstranit pouze pomocí speciálních nástrojů.

Popraskaná kůže

Nejčastěji se vyskytuje na místech, kde je pokožka roztažena nebo má nízkou flexibilitu (obvykle na patě, noze a palci). Trhliny mohou mít velmi odlišné příčiny, jako je důsledek nedostatečné hydratace vnějších vrstev pokožky způsobené metabolickými poruchami. Další příčinou může být nadváha, deformace nohou, podráždění pokožky způsobená nepohodlnými botami nebo kožními chorobami, jako je psoriáza nebo ichtyóza. Často je příčinou popraskání kůže obecné stárnutí těla. Trhliny jsou často velmi hluboké, krvácejí, vyžadují léčbu, ale především pravidelnou péči. Kromě použití krémů pro denní mazání (například s vitamínem A) se doporučuje odstranit zhuštěnou pokožku a následně ošetřit speciální maskou pro trhliny v salonu pedikúru.

Tipy pro prevenci onemocnění onohou

 • Hydratujte pokožku pomocí speciálních krémů určených pro tuto oblast.

 • Noste pohodlnou obuv, která nezpůsobuje nepohodlí.

 • V botech noste ponožky.

 • Vyvarujte se bosé chůze na na tvrdém povrchu, jako je asfalt apod.

 • Pokud máte nadváhu, snažte se zhubnout.

 • Dopřejte svým nohám peeling.

Inovativní metoda

Pedikúra, klasická nebo kompresní masáž, parafínové koupele, bylinné a aromaterapeutické oleje, peeling a výživné masky patří mezi známé metody léčby při problémech s nohami.

Inovativní metoda, která může být použita doma a brání vzniku bolestivě zesílené kůže, jsou exfoliační ponožky.

Proces odlupování je přirozený mechanizmus kůže, který odstraňuje mrtvé buňky a rohovinu. Exfoliační ponožky obsahují kyseliny z rostlin, jako je kyselina glykolová, kyselina salicylová, kyselina mléčná, které intenzivně zjemňují pokožku a odstraňují mrtvou kůži. Narušení rozpuštěním spojení buněk pokožky vede k intenzivnímu odlupování. Účinky závisí na stavu chodidel kůže. Proces odlupování začíná po 5-6 dnech po použití a může trvat přibližně dva týdny. Jeho intenzita se liší u jednotlivých případů a závisí na počátečním stavu pokožky. Je to přirozený proces, který není škodlivý pro zdraví. A co je nejdůležitější: postupně odlupovaná pokožka dává prostor tvorbě nové, měkké a hedvábné kůži.

Kde zakoupit
naše produkty

Naše produkty zakoupíte v kamenných lékárnách a lékárenských e-shopech. 

Máte dotaz? Napište nám.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů. 
Zásady ochrany osobních údajů - GDPR